GELECEĞİN DÜNYASI

Akçay Sarıkız Emlak | Erdoğan Yılmaz | 14.02.2021   Geleceğin dünyası; Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sizce bizi ve ya bir sonraki kuşağı neler bekliyor. İlk okulda hepimize sorulan bir soru gelecekte neler olabilir yazınız veya resim yapınız . Şüphesiz pek çoğumuz uçan arabalar ve her şeyi yapacak robotlar düşündük. Ama üzerinden neredeyse 20 yıl geçti ancak hala uçan arabalar veya her şeyi yapan robotlar kullanımı halen yok. Buna rağmen teknoloji şüphesiz gelişiyor ve gelişecek de.

uçan araba ile ilgili görsel sonucu

Günümüzde Japonya uçan arabalarla ilgili çalışmalar gerçekleştirdi ancak yaygınlaşma süreci baya uzun sürecek gibi. Teknoloji her zaman hayatımızı kolaylaştırdı. 1997 yılında dünya akıllı telefon ile tanıştı.

EricSSon11gs88

Görsel deki  telefon dünyanın ilk akılı telefonu ,  Ericsson, Nokia’nın 9000 serisinin  GS88 modeli. Nokia o zamanlar kesinlikle iletişim deviydi anca günümüzde akıllı telefonlar öyle bir boyuta geldik ki Nokia bile kendisinin başlattığı bu teknolojiye yetişemiyor. Gelecekse akıllı telefonların boyut olarak küçüleceği ve aramaların üç boyutlu gerçekleşeceği düşünülüyor ki bu da pek imkansız durmuyor.

geleceğin telefonları ile ilgili görsel sonucu

Gelecekte sağlık sektörü de çok ilerleyecek ve daha olmadan hastalıklar tespit edilebilecek. Kanser hücreleri direk saptanıp yok edilecek. Doktorlar evimizde üç boyutlu olacak. Organ nakli çok gelişecek ve laboratuvarda üretilen organlar insanlara nakledilecek insan ömrü uzatılacak. 

Gelecekte oturma odanızın dört duvarı dijital ekranlarla kaplı olacak. Bir yeriniz ağrıdığında duvar kâğıdınızın önüne geçip “robot doktora” muayene olabileceksiniz.

İnsanlar her şeyi düşünce yoluyla yapacaklar.Örneğin televizyon kanalını değiştirmek için düşünmesi yetecek. Mikro çipler her yerde olacak ve insan düşüncelerini algılayıp gerçekleştirecekler. Hiçbir şey gizli kalmayacak.


geleceğin mikro çipleri ile ilgili görsel sonucu

Gelecekte dil öğrenmek zorunda kalmayacağız gözümüze taktığımız lensler bizim için çeviri yapacaklar ve dil sorunu ortadan kalkacak.

Gözlük takmayı sevmiyor musunuz? Hiç sorun değil, çünkü bir sonraki adım lensler...

İnternet alışverişi yaygınlaşacak ve kıyafetleri üç boyutlu bir  görselimiz üzerinde deneyerek ala bileceğiz. Yanlış beden sorunu ortadan kalkacak.

geleceğin internet alışverişi ile ilgili görsel sonucu

Kim bilir gelecekte bizi daha neler bekliyor. Bunlar sadece bir kaç ön görü bundan daha fazlası da olabilir. Ancak şu da bir ihtimal ki. Geçtiğimiz 2020 yılında ortaya çıkan bir virüs dünyayı kastı kavurdu. Ya bundan daha kötüsüyle karşı karşıya kalırsak. Bu da bir diğer ihtimal.

geleceğin virüsleri ile ilgili görsel sonucu
1


Emlakpara.com
En Son Girilen Konut İlanları

Akçay Sarıkız Emlak blog yazıları

MÜŞTERİ PROFİLİNE GÖRE YÖNLENDİRME

Erdoğan Yılmaz | 26.04.2021

2021 YILI İÇİN İÇ MEKÂN VE DEKORASYON ÖNERİLERİ

Erdoğan Yılmaz | 22.04.2021

YENİLİKLERE AÇIK OLUN “ YELP’E “ GÖZ ATIN

Erdoğan Yılmaz | 21.04.2021

FACEBOOK HESABIMDA NASIL ETKİŞLEŞİM SAĞLAYA BİLİRİM ?

Erdoğan Yılmaz | 20.04.2021

PANDEMİ KOŞULLARIYLA DEĞİŞEN TATİL SEÇENEKLERİ

Erdoğan Yılmaz | 15.04.2021