İNGİLTERE’DE EV SAHİP OLMAK İSTERSEM NELERLE KARŞILAŞIRIM

Akçay Sarıkız Emlak | Erdoğan Yılmaz | 24.03.2021İNGİLTERE’DE EV SAHİP OLMAK İSTERSEM NELERLE KARŞILAŞIRIM

İngiltere’de yaşanan en büyük sorun yüksek kira fiyatlarıdır. Özelikle Londra gibi metropol şehirlerde. Örneğin; düzgün bir konumda 2+1 ufak bir bahçesi olan bir ev için aylık 2500 poundu gözden çıkarmak gerekiyor. Peki ya apartman dairelerinde durum nedir? Onların fiyatları ise 1500 pound civarında yani iyi bir iş ve yüksek gelire sahip değilseniz Londra gibi büyük şehirlerde ev kiralamak pekte kolay değil. İki seçeneğiniz var var ya Londra ya yakın küçük bir yerden ev tutacaksınız ya da Londra’da yaşamayacaksınız. Ama Londra da yaşamanın bir yolu daha var; o da ev satın almak.


Londra Gezi Rehberi | Gezimanya 

SİZİNDE BİR EVİNİZ OLSUN

İngiltere’de ev satın almak azı durumlarda kiralamaktan daha kolay hale gelebiliyor. Çünkü düşük faiz oranlarından dolayı %20 gibi uygun bir peşinat ödeyip geriye kalan meblağı ise kıra öder gibi tamamlaya biliyorsunuz.

Londra Gezilecek Yerler | obilet.com - Blog


Yani Türkiye’de ki mortgage sistemi gibi diyebiliriz. Ve İngiltere’de ev sahibi olabilmeniz için vatandaş ya da süresiz oturma izni şartı aranmaz. İngiltere’de ki bazı bankalar geri ödemeleri yapabilecek bir gelir düzeyine sahip olduğunuza ikna olabilirse 15-20 yıllık geri ödemeli kredi veriyor.


 İngiliz kraliyet düğününe halk da davet edildi

Peki ya olurda bu 20 yıllık sürede İngiltere’den

Ayrılmak zorunda kalırsanız ne olacak? Önünüze iki seçenek çıkıyor. Ya evi kiralayıp gelen parayla krediyi ödemeye devam etmek ya da evinizi satıp mortgage geri ödemesini devreder veya kapatabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi dünyanın hiçbir ülkesinde ev sahibi olmak kolay değil. Hazır ülkemizdeki kredi faiz oranları düşmüşken ev sahibi olma hayallerinizin peşinden gidin. Düşen kredi faiz oranlarını incelemek için;


https://www.emlakpara.com/emlaks/paylasimlar/konut_kredi_faizleri_guncellendi_/


www.emlakpara.com 

#konut #mortgage #yabancıyatırım  #yabancıkonut

 

 

 1


Emlakpara.com
En Son Girilen Konut İlanları

Akçay Sarıkız Emlak blog yazıları

İLAN FOTOĞRAFLARI SATIŞ ÜZERİNDE NASIL BİR ETKİYE SAHİP?

Erdoğan Yılmaz | 13.04.2021

YAZ BAHÇESİ DEKORASYON ÖNERİLERİ

Erdoğan Yılmaz | 09.04.2021

TÜRİYE’DE Kİ EVLERİN YARISININ DEPREM SİGORTASI YOK!

Erdoğan Yılmaz | 08.04.2021

2021 NİSAN AYI KİRA ARTIŞ ORANLARI

Erdoğan Yılmaz | 07.04.2021

2021 YILIN’DA GAYRİMENKUL YATIRIMI

Erdoğan Yılmaz | 06.04.2021