NASIL GAYRİMENKUL DANIŞMANI OLUNUR?

Akçay Sarıkız Emlak | Erdoğan Yılmaz | 05.04.2021NASIL GAYRİMENKUL DANIŞMANI OLUNUR?

Gayrimenkul sektörü kazançlı bir iş olmasından dolayı son yıllarda en çok tercih edilen sektörlerden biri haline geldi. Ancak sektörün bu denli yaygınlaşmasının zararları da var tabi ki. Örneğin; günümüzde her köşe başında bir emlakçı görmek mümkün. Sektörü bilmeyen pek çok kişi emlakçılık yapmaya başladı. Bu nedenle de etrafta çok fazla deneyimsiz emlakçı ortaya çıktı sektörün sadece para kısmını gören kişiler sektörün zorluklarını görünce dayanamıyorlar. Sektör sağlıklı büyüyemiyor. Ve emlakçılara karşı güven problemi ortaya çıkıyor.

PEKİ, EMLAKÇI VEYA GAYRİMENKUL DANIŞMANI OLMAK İSTEYEN KİŞİLER NELERE DİKKAT ETMELİ

Öncelikle sektöre ilgi duymak gerekiyor, sadece kazanç için yapılması kesinlikle yanlış. Sektörle ilgili son gelişmelerin yakından takip edilmesi gerekiyor. Mevzuatın sıkı bir şekilde takip edilmesi gerekiyor. Sürekli olarak sektörün nabzının ölçülmesi de şart. Eğitimlerinizi tamamlamış ve profesyonel bir şekilde devam etmeniz gerekiyor. Emlak danışmanlığı alıp, satmadan çok daha fazlasını gerektiriyor. Bu işi gerçekten yapmak istiyorsanız pazarlama, halkla ilişkiler, diksiyon, internet okuryazarlığı, iletişim gibi konularda  bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

 Ayrıca çalıştığınız bölgeyi çok iyi tanımalı ve oranın tarihi hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Alıcılarınızla samimiyetiniz çok önemli. Onlara karşı dürüst ve net bir yaklaşım sergilemelisiniz. Onları dinlemeli ve onlara seçenekler sunmalısınız. Müşteri portföyünüzü geniş tutmalı ve geniş bir çevre edinmelisiniz. Özgüvenli ve kolay iletişim kuran biri olmalısınız. Cesur ve kararlı olun bu sektör sizi sevecektir.


emlakpara sektöre yeni başlayan herkese yardımcı oluyor, sınırsız ve tamamen ücretsiz ilan hakkı tanıyor

#emlak#gayrimenkuldanışmanı#konut 0


Emlakpara.com
En Son Girilen Konut İlanları

Akçay Sarıkız Emlak blog yazıları

YAZ BAHÇESİ DEKORASYON ÖNERİLERİ

Erdoğan Yılmaz | 09.04.2021

TÜRİYE’DE Kİ EVLERİN YARISININ DEPREM SİGORTASI YOK!

Erdoğan Yılmaz | 08.04.2021

2021 NİSAN AYI KİRA ARTIŞ ORANLARI

Erdoğan Yılmaz | 07.04.2021

2021 YILIN’DA GAYRİMENKUL YATIRIMI

Erdoğan Yılmaz | 06.04.2021

EV SAHİBİ OLMAK HAYALİMİZ, PEKİ VERGİLER?

Erdoğan Yılmaz | 01.04.2021