SOSYAL MEDYA PAZARLAMASI VE GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ

Akçay Sarıkız Emlak | Erdoğan Yılmaz | 26.02.2021İçerisinde bulunduğumuz teknoloji çağında insanlar her şeyi İnternet üzerinden araştırıyor örneğin gitmek istediği Restoranın puanlarını inceliyor ve buna dayanarak orayı ziyaret ediyor hatta öyle bir hal aldı ki insanlar artık gezmek istedikleri tarihi mekanlara bile bu şekilde muamele yapıyorlar. Bu durumda sosyal medya pazarlamasını yaygınlaştırıyor. Herkes ürünlerini sosyal medya üzerinden tanıtıp pazarlamasını yapıyor. Gayrimenkul sektörü de buna dahil. Evlerin veya arsaların fotoğrafları çekilerek sosyal medyada tanıtılıyor. Satış hisselerini artıran etkili bir yöntem olan sosyal medya pazarlaması çoğu sektör ayakta tutuyor. Kendi kendini geliştiren devasa bir pazar, sosyal medya peki nasıl etkili hale getirilir ve satış artırılır? 

 Kendinizi tanıtın  

Öncelikle firma profilinizde kendinizi tanıtın veya kendinizi tanıtan bir yazı oluşturun. İnsanlar sizin hakkınızda bir şeyler bilirlerse şüpheleri azalır ve istemsizce güve duyarlar. Bundan asla çekinmeyin ve ön planda olun  

 Ekibinizi tanıtın  

Çalıştığınız kişileri tanıtın ve onlara güvendiğinizi açıkça gösterin. Sizin güvenmediğiniz insanlara başkalarının güvenmesini beklemeyin. Onları tanıtın ve onlara güvendiğinizi belirtin. Bunun için samimi bir fotoğraf etkili olacaktır.


 

 

Platformunuzu tanıtın  

Pek çok kişi ilk olarak platformunu tanıtır kesinlikle yanlış. İnsanlar önce sizi ve ekibinizi tanıyıp güvenmeli ki platformunuzu kullansın. Renkli afişlerle ve videolarla kısaca platformunuzu tanıtın. Unutmayın uzun yazıları okumak sıkıcıdır. Bu yüzden yazılar yerine video ve kısa sloganlı afişler kullanın.  

 


Müşterilerle samimiyet kurun  

Ofisinize veya büronuza gelen müşterinizle samimi olun ve platformlarına yorum bırakmasını isteyin. Güven burada da işinize yarayacak size güvenen ve samimiyet kuran müşteri yönlendirmede yapacaktır. Platforma bıraktıkları yorumlar yükselmenize yardım eder. 
Yaratıcı olun  

Farklı yöntemler açık ve yaratıcı olun. Renkli video ve afişler hazırlayın bu sizi her zaman ön planda tutar.  


 

Her kesime hitap edin  

Yaş farkı olmaksızın her kesimin beğenebileceği içerikler üretin.


 

 

Kendi stiliniz olsun  

Herkeste bulunmayan size has özellikleri ön plana çıkartın ve sıradan sitilleri kendinize uyarlayarak özelleştirin. 


 

Temiz pazarları tercih edin  

Daha önce kirlenmemiş veya çok şikâyet almayan temiz pazarlar bulun ve ürünlerinizi burada sunun  


 


Geri dönüşleri önemseyin  

İnsanların sizin hakkınızda yorum yapa bilecekleri öneri ve şikâyet suna bilecekleri özgür bir platform veya sayfa oluşturun buradan gelen dönüşlere mutlaka cevap verin ve uygulayın. 

 


Bu şekilde sosyal medyada ürünlerinizi daha kolay pazarlar ve satış yaparsınız. Gayrimenkul sektörü içinde bu geçerli satmak istediğiniz ürünü maddelere uygun pazarlarsanız daha kolay ve sorunsuz müşteriye ulaşa bilirsiniz. 


emlakpara size bütün bu imkanları sunar siz sadece keyfini çıkartırsınız


https://www.emlakpara.com/ .


#emlak #gayrimenkul #sosyalmedya #epazalama 0


Emlakpara.com
En Son Girilen Konut İlanları

Akçay Sarıkız Emlak blog yazıları

İLAN FOTOĞRAFLARI SATIŞ ÜZERİNDE NASIL BİR ETKİYE SAHİP?

Erdoğan Yılmaz | 13.04.2021

YAZ BAHÇESİ DEKORASYON ÖNERİLERİ

Erdoğan Yılmaz | 09.04.2021

TÜRİYE’DE Kİ EVLERİN YARISININ DEPREM SİGORTASI YOK!

Erdoğan Yılmaz | 08.04.2021

2021 NİSAN AYI KİRA ARTIŞ ORANLARI

Erdoğan Yılmaz | 07.04.2021

2021 YILIN’DA GAYRİMENKUL YATIRIMI

Erdoğan Yılmaz | 06.04.2021