logo
Ücretsiz İlan Ver

Burdur Kiralık Daire (2)

Burdur ilinde bulunan Kiralık Daire İlanları

▾İlçe
▾Daire
▾Oda
▾Isınma
▾Sıralama


En Son Eklenen Kiralık Daire İlanları

Daha fazla ilan yükle
Burdur ili hakkında genel bilgiler


Genel Bilgiler

Doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleri açısından Batı Akdeniz Bölgesinin önemli bir kenti olan Burdur’da; 19.yy’ın sonları ile 20.yy’ın başlarında yapılan araştırmalar, Güneybatı Anadolu’nun bu kısımlarının Prehistorik devirlerden bu yana iskan edildiğini ortaya çıkarmıştır. Bu evreyi, ilimizin sınırları içinde bulunan Hacılar, Kuruçay ve Höyücek Höyüklerinde yapılan kazılar doğrulamaktadır. M.Ö.7000’lere kadar giden ilimiz tarihi göstermektedir ki, sosyal hayatın ayrılmaz bir parçası olan iskanlaşma, günümüzden 9000 yıl öncesine kadar gitmektedir. Bu durum ilimiz için olduğu kadar, Anadolu kültür tarihi açısından da önemlidir.

Burdur ilinde, çevresiyle birlikte (Göller Bölgesi) ilk tarih çağlarından günümüze kadar bütün dönemlerin yaşandığını, günümüze kadar gelen medeniyet eserlerinden anlamaktayız. Bugün çevremizde bu dönemlere ait 50’ye yakın höyük ve tümülüs ile 25’ten fazla ören yeri ve antik kent yerleşim yeri bulunmaktadır.

Burdur ili, Akdeniz Bölgesinin iç kısmında ve Göller Yöresi adı verilen bölgede... Devamını okuBurdur ilinin ilçelerine göre ilanlar


Yeşilova ilçesinde bir eviniz olsun
Bucak ilçesinde bir eviniz olsun
Kemer ilçesinde bir eviniz olsun
Merkez ilçesinde bir eviniz olsun
Çavdır ilçesinde bir eviniz olsun
Gölhisar ilçesinde bir eviniz olsun
Altınyayla ilçesinde bir eviniz olsun
Karamanlı ilçesinde bir eviniz olsun
Çeltikçi ilçesinde bir eviniz olsun
Ağlasun ilçesinde bir eviniz olsun
Tefenni ilçesinde bir eviniz olsun


KapatKategoriler


Genel
facebook twitter youtube instagram

www.emlakpara.com web sitesinde bulunan içerik ve yazılımı, kullanım, telif ve her türlü fikri ve mali haklar Emlakpara.com’a aittir.
Emlakpara.com © 2017-2021


logo

Blog-İletişim-Kullanım Koşulları-Sözleşme Şartları-Ofis Sözleşmeleri
facebook instagram youtube

Emlakpara.com sitesinde kullanıcılar tarafından eklenen her türlü içerikler ve ilan bilgilerinin/görsellerin/videoların gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir, Tersi hallerde emlakpara.com sorumlu tutulamaz.
www.emlakpara.com web sitesinde bulunan içerik ve yazılımı, kullanım, telif ve her türlü fikri ve mali haklar Emlakpara.com’a aittir.
Emlakpara.com © 2017-2021


Hızlı Menü