logo
Ücretsiz İlan Ver

Niğde Satılık Müstakil Ev (1)

Niğde ilinde bulunan Satılık Müstakil Ev İlanları

▾İlçe
▾Müstakil Ev
▾Oda
▾Isınma
▾Sıralama


En Son Eklenen Satılık Müstakil Ev İlanları
Daha fazla ilan yükle
Niğde ili hakkında genel bilgiler


Genel Bilgiler

Tarihçesi

Tarihçe ADININ KAYNAĞI Şehrin adı ilk defa Niğde yakınlarındaki Aktaş Köyü Andaval Kilisesi‘nde bulunan ve Hitit hiyeroglifiyle yazılmış Geç Hitit Dönemi'ne (M.Ö. 1170-710) ait kitabelerde "Nahita" olarak geçmiştir. Bu adın, Hititler'den önce Anadolu halkının ay ve bereket tanrıçası olan "Anahita"dan geldiği belirtilmiş, daha sonra şehir Medler ve Persler devrinde "Nahida", Eski Yunan döneminde "Nikita", Bizans döneminde "Nahida-Negide-Nekite", Selçuklular zamanında "Nakita-Nikide-Nigide-Nekide-Nikte", Osmanlılar devrinde "Nikde-Nigde" şeklinde geçmiştir.

Cumhuriyet döneminde ise Latin harflerinin kabulünden (1928) sonra "Niğde" şeklini almıştır.¹ TARİHİ Niğde yöresinin tarihi Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır.

Bölgede M.Ö. III. binden başlayarak Hititler'in yerleştiği, M.Ö. XII. yüzyılda Hitit devleti yıkılarak yerini Geç Hitit Devleti'ne bırakmıştır. Geç Hitit şehir devletleri M.Ö. 710-620 yılları arasında Asurlar'ın idaresi altına girmiş Asur devletinin çöküşünden sonra bir süre Klikya Krallığı’nın (M.Ö. 612-590) yönetimine... Devamını okuNiğde ilinin ilçelerine göre ilanlar


Çiftlik ilçesinde bir eviniz olsun
Bor ilçesinde bir eviniz olsun
Merkez ilçesinde bir eviniz olsun
Ulukışla ilçesinde bir eviniz olsun
Altunhisar ilçesinde bir eviniz olsun
Çamardı ilçesinde bir eviniz olsun


whatapp
Whatsapp Hattı
0 539 559 8454
kaydol
Ücretsiz
Kaydol
talep
Talep oluşturun
Talep Sistemi
Kapat

Kategoriler


Genel
facebook twitter google+ youtube instagram


www.emlakpara.com web sitesinde bulunan içerik ve yazılımı, kullanım, telif ve her türlü fikri ve mali haklar Emlakpara.com’a aittir.
Emlakpara.com © 2016-2018logo

Blog-İletişim-Kullanım Koşulları-Sözleşme Şartları-Ofis Sözleşmeleri
facebook instagram youtube

Emlakpara.com sitesinde kullanıcılar tarafından eklenen her türlü içerikler ve ilan bilgilerinin/görsellerin/videoların gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir, Tersi hallerde emlakpara.com sorumlu tutulamaz.
www.emlakpara.com web sitesinde bulunan içerik ve yazılımı, kullanım, telif ve her türlü fikri ve mali haklar Emlakpara.com’a aittir.
Emlakpara.com © 2018


Hızlı Menü